Boehringer Ingelheim Animal Health wspiera projekty badawcze dotyczące wirusa PCV2 sumą 500.000 euro
Ingelheim, Niemcy, 9 kwietnia 2014 r. — Od ponad siedmiu lat firma Boehringer Ingelheim finansuje niezależne europejskie projekty badawcze związane z zakażeniem cirkowirusem świń typu 2 (ang. Porcine Circovirus Type 2, PCV2) i powiązanymi chorobami. Od roku 2007 firma wsparła 20 projektów badawczych, każdy z nich kwotą 25 000 euro — w sumie 500 000 euro.
W roku 2013 niezależna komisja musiała dokonać wyboru spośród jedenastu wysokiej jakości projektów. W 7. edycji nagród dla badań nad wirusem PCV2 komisja zdecydowała się nagrodzić następujące projekty:
- Wpływ szczepienia matek przeciw wirusowi PCV2a na ich późniejsze eksponowanie na szczep wariantu wirusa PCV2b w późnym okresie ciąży oraz wpływ ekspozycji prosiąt pochodzących od szczepionych i nieszczepionych matek na parwowirus świń typu 1 (ang. Porcine Parvovirus Type 1, PPV1) w czasie ich odstawienia od matki. (Prof. Tanja Opriessnig, Wielka Brytania)
- Szczepienie przeciw PCV2 loch w różnych stadiach cyklu reprodukcyjnego: wpływ na parametry reprodukcyjne i transfer matczynych przeciwciał. (Sergio López Soria, Hiszpania)
- Zapobieganie wstępnej replikacji wirusa PCV2 za pomocą szczepień produktem leczniczym CircoFLEX®. (Prof. Dirk Werling, Wielka Brytania)
Uroczystość wręczenia nagród dla badań nad wirusem PCV2 odbyła się na Uniwersytecie w Barcelonie, w Cerdanyola de Vallès (Prowincja Barcelona, Hiszpania). W roku 2013 nagrody wręczyli zwycięzcom przewodniczący komisji, prof. Maurice Pensaert, dawny kierownik Laboratorium Wirusologii na Uniwersytecie w Gandawie w Belgii, oraz dr Petra Maaß, globalny starszy kierownik techniczny ds. leków biologicznych dla świń w firmie Boehringer Ingelheim Animal Health.
European Porcine Circovirus (PCV2) Research Award (Europejska Nagroda dla Badań nad Cirkowirusem Świń [PCV2])
Firma Boehringer Ingelheim zamierza w sposób ciągły wspierać niezależne badania stosowane, dotyczące odporności na wirusa PCV2, jego patogenezy, epidemiologii i interakcji z innymi (potencjalnymi) patogenami. European Porcine Circovirus (PCV2) Research Award (Europejska Nagroda dla Badań nad Cirkowirusem Świń [PCV2]) to przyznawana co roku nagroda dla uhonorowania propozycji z dziedziny stosowanych badań immunologicznych dotyczących wirusa PCV2.
Nagrodę przyznaje niezależna komisja z udziałem czołowych europejskich naukowców prowadzących badania stosowane dotyczące świń. Oceniają oni zgłoszenia i decydują, które propozycje otrzymają nagrody. Co roku przyznawane są maksymalnie trzy nagrody dla europejskich badaczy, po 25 000 euro, mające na celu rozwój wiedzy naukowej w tych dziedzinach.
Sposób składania zgłoszeń
Zgłoszenia do kolejnej edycji European PCV2 Research Award można składać do 15 września 2014 r. Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres maurice.pensaert@ugent.be lub bernd.grosse_liesner@boehringer-ingelheim.com.
Boehringer Ingelheim
Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działa globalnie za pośrednictwem 142 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 47000 pracowników. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii. Firma, założona w roku 1885 pozostaje nieprzerwanie własnością rodziny Boehringer, a jej centrala zlokalizowana jest w Ingelheim w Niemczech.
Głównym elementem kultury Boehringer Ingelheim jest zobowiązanie do działań zgodnych z zasadami odpowiedzialności społecznej. Trwałym fundamentem działalności firmy jest zaangażowanie w projekty społeczne, jakim jest np. globalny projekt Making More Haealth, opieka nad pracownikami i ich rodzinami oraz zapewnianie wszystkim pracownikom równych szans. Współpraca i wzajemny szacunek oraz ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stanowią nieodłączną część wszystkich przedsięwzięć firmy Boehringer Ingelheim.
W 2013 roku firma Boehringer Ingelheim odnotowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości około 14,1 mld euro. 19,5% wartości przychodów netto zainwestowane zostało w badania i dalszy rozwój.
Więcej informacji na stronie internetowej http://www.boehringer-ingelheim.com/